SesliKonus.Net Chat Sohbet Odaları

Sesli Konuş Net Canlı Chat Sohbet Odaları

 

 

Türkiye’nin en eğlenceli ve seviyeli bayanlarına özel olarak hazırlanan günün 24 saati kesintisiz eğlenceli mizah anlayışı ile hizmet verdiğimiz canlı arkadaşlık ve sohbet ortamında en güzel dostlukların yaşandığı sayfamızda ki dedi koduları takip edebilmeniz için sizlerde, takma isimler alarak sayfamızda ki muhabbete katılabilirsiniz. Gün içinde ki bir çok kadının sürekli şikayet ettiği veya etkilendiği en güzel anılarını canlı chat sohbet odalarımıza mobile olarak girerek burada ki dostları ile paylaşmaktadır. Sizlerde eğer kendinizi yalnız hissettiğiniz bir anda sıcak seviyeli bir bayan arkadaş edinebilir sayfamızda ki en eğlenceli sesli chat sohbet odalarında muhabbetin dibine vura bilirsiniz.

 

Seslikonuş Net ailesi olarak günün her anında yetkili yönetici bayanların en çok takip ettiği arkadaşlıklar arasında siz değerli ziyaretçilerimiz için hazırladığımız eğlenceli sesli mobile chat sohbet siteleri arasında ki, en doğru ortamlarda sizlerle birlikte yepyeni arkadaşlar edinmek adına sitemizi sürekli olarak takip edebilirsiniz. En güzel arkadaşlık ortamlarında siz değerli Hanımlar ziyaretçisi için BAYAN ve BAY muhabbet edebileceği sohbet odaları da mevcut olduğu için, kadın ziyaretçilerimizin rahatsızlığı durumdan her kullanıcı sayfamız dan uzaklaştırılacaklar. O yüzden bedava olarak arkadaş bulabileceğiniz sitemiz de ki en özel ortamlarda sizlerde, yeni dostluklar edinirken lütfen diğer kullanıcılarımızın hoşlanmayacağı şekilde davranmaktan uzak, daha eğlenceli ve seviyeli bir şekilde muhabbete dahil olabilirsiniz.

 

Anahtar kelimeler: hanımlar sohbet, hanımlar chat, hanımlar.net chat sohbet, bayanlar chat sohbet, sesli chat sohbet, görüntülü chat sohbet

  

Bir Yorum a/e “SesliKonus.Net Chat Sohbet Odaları”

 1. Hanımlar chat odaları 14 Aralık 201717:04

  Merhaba değerli hanımlar canlı sesli kameralı chat sohbet siteleri arkadaşları,
  Bir mailden bahsetmek istiyorum. Maili yazan kişi şunları söylüyor:

  İnsanlardan çok etkilenen biriyim ve denedim. Bu esnada internette biri ile tanıştım. Başlangıçta zararsızdı, birbirimize terapi gibi oluyordu. Onun bir takım sıkıntılarına çözüm bulmam hem karşımdakini hem de beni rahatlatıyordu. Muhatabım da benim yazılarımdan çok etkilendiğini söyleyip her gün güzel hoş sözler yazarak beni cezp etti.

  Şu an sadece yazışıyoruz o kadar; ancak aile ilişkimin bundan zarar görmesini istemiyorum. Israrla görüşmek istiyor. Sadece yazıştığım biri ile bu tür bir ilişkide günaha girmiş miyimdir? Görüşsem, aslında istemiyorum, ama haram olur mu? Ben neden böyle bir durumu devam ettiriyorum? Geçmişte yaşadıklarım olabilir mi? Bu durumdan kurtulmak için ne yapmalıyım?”

  Bir kişinin karşı cinsten birisiyle internet ortamında olsa dahi böylesi tehlikeli ilişkiler kurması elbette doğru değil. Öncelikle bunu söylemiş olalım.

  Kişinin bu durumu devam ettirmesinin sebeplerinden birisi geçmişinde eşiyle ilgili yaşadığı negatif deneyimler olabilir. Bilinçaltında saklı intikam duygusu kişiye bunu yaptırıyor olabilir. Bunun dışında merakla başlamış ve zamanla alışkanlığa dönüşmüş bir davranış olabilir. Sebebi ne olursa olsun duyguların hoşnut olduğu fakat mantığın rahatsız olduğu bu durum, ruhu ikilemde bırakacak ve birtakım ruhsal sıkıntılara davetiye çıkaracaktır.

  Bu konudan kurtulmak için öncelikle empati kurulmalı. Sonrasında atılacak en büyük adım kararlı olmak ve bu kararlılığı chat yapılan bireye hissettirerek bu duruma bir son vermek olacaktır. Tabii bununla birlikte kişinin eşiyle hâlihazırda yaşadıkları bu duruma son vermeyi engelliyor olabilir. Bu sebeple eş ile birebir paylaşımları artırmak ve eş olma rolüyle onunla birlikte daha fazla zaman geçirmek gerekir.

  Chat’layan yuvalar!

  Günümüzde chatleşmek maalesef bir çeşit sanal beraberlik haline geldi. Adam, saatlerce bilgisayar başında oturup hanımını, çocuklarını bir kenara itip başka bir âlemde geziyor. Eşiyle ilgileneceğine, onun can yoldaşı olacağı yerde, gidiyor bilgisayarla arkadaşlık ediyor. Daha doğrusu bilgisayardakilerle… “Bu yaptığın uygun mu?” dediğin zaman da, “Ben faydalı olmak için yapıyorum” deniyor.

  Bir kere, en büyük hatamız, faydalı olmaya evden başlamak yerine “el”den başlamak… Evdekiler dururken, eh nefsimize de hoş geliyor, önce “el”lerle uğraşıyoruz. Kişinin önce kendisine, ailesine, sonra da diğer yakın çevresine, daha sonra da uzak çevresine faydalı olması gerekir. Şimdi, chat hastalarına sormak lazım:

  Elinizi vicdanınıza koyun ve itiraf edin, eşinizle çocuğunuzla mı daha çok meşgulsünüz, yoksa bilgisayarınızla mı? Bazı chat hastası erkekler diyebilir: “Benim eşim benimle ilgilenmiyor, ben de o yüzden chatlerde sürünüyorum.” Yapmayın, siz gerçek manada eşinizle ilgilendiniz de o sizinle ilgilenmedi mi? Bu kabul edilebilir bir mazeret değildir.

  İnsanların kadın olsun erkek olsun, ilgiye, sevgiye ihtiyacı vardır. Siz verirseniz, alırsınız; ilgi, sevgi karşılıklı olur. Arkadaşlık, sevgiyi paylaşmak gibi değerlerimizi TV ve bilgisayar öldürüyor, güzelim aile yuvaları buzdolabına dönüyor adeta. Chat yüzünden kocasının yüzünü göremeyen, bunun için ruhî dengesini bozan çok kadın var.

  Bekârlara gelince; art niyetli olanları bir tarafa bırakıp olayı iyimser bir şekilde ele alacak olursak, bunlar da genelde evlilik hayali ile chatleşiyorlar. İşi ileri götürüp tanıştıktan sonra da hayal kırıklığına uğruyorlar. Çünkü iki taraf da tam dürüst davranmıyor chatte… Sanki chatleşme yalan üzerine kurulmuş. Erkek kadın, kadın erkek numarası çekiyor. Daha nice yalanlar; her şey tozpembe…

  Chatte tanışılan bir kişiyle gerçek bir evlilik kurulamaz. Maalesef dünya acımasızlaştı, güven duygusu yok oldu. Chatte tanışıp mutlu bir yuva kuranlar var demeyin, bu sadece bir kumar olur. O ancak binde birdir. Binde birin size isabet etmesini mi bekliyorsunuz? İnternet üzerinden tanışıp evlenen çiftler, sonra farklı dünyaların insanı olduklarını anladıklarında geride pişmanlıktan başka şey kalmıyor. Balın zehiri kıvrandırmaya başlıyor ve acı bir netice tecrübe hanesine yazılıyor.

  Chat gerçeği aslında bu kadarla da bitmiyor, chat vakti öldürmekten pek de öteye geçen bir şey değil. Ve öldürdüğü şey sadece vakit de değil; insanın ailesiyle, akrabasıyla, arkadaşlarıyla ilgisini hatta sevgisini de öldürüyor. Hangi iş olursa olsun, yapılmasındaki zararı faydasından çoksa, o işi yapmamak aklın gereğidir. Buna göre tüm chatçiler; elinizi vicdanınıza koyup düşünün; eksiniz mi fazla, artınız mı? Tamam mı, devam mı? Kararınızı buna göre verin!

  Sanal birliktelikler aileyi tehdit ediyor

  Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi günümüzde sanal birliktelikler artıyor. Aslında bu, tamamen fantezilerden oluşan, gerçekle bağlantısı olmayan, içi boş, kandırıcı, kendini, karşısındaki kişiyi tatmin edecek bir “obje” haline getirici son derece çirkin bir durum.

  Bunun için, utangaçlık, sıkıntı, eşiyle işlerin yolunda gitmemesi, aradığı gerçek mutluluğu bulamadığı için ne yaptığını bilememe gibi bahaneler öne sürülebilir.

  Hatta başkalarına sorarsa ayıp olur diye düşünüp merak ettiği soruların cevabını bulmak için yapılmış bir hata; önce merakla başlayıp sonra kendine hâkim olamayarak devam etme; kendi tipini beğenmeyip aşağılık kompleksi yaşadığı için, sanal ortamda birliktelik yaşarsa kendisini daha iyi hissetme gibi daha pek çok gerekçe sayılabilir.

  Sanal birliktelikler, ilk etapta kişiyi duygusal olarak tatmin ettiği ve karşılıklı kimseden kimseye zarar vermediği (!) için tercih ediliyor. Kadınlar ve erkekler, birbirlerini hiç tanımadan sanal ortamda rast gele birbirleriyle tanışıyorlar ve bir süre sohbetten sonra başlıyorlar: Eğitimli-eğitimsiz, evli-bekar, yaşlı-genç fark etmiyor. Birçoğu farklı bir kimliğe bürünüp kendi gerçek kişiliğini sakladığı için, ekran başında rahat rahat herşeyi yaşıyorlar.

  Başlangıçta çok fazlasıyla işlerine gelen bu durum, zaman içinde psikolojilerinin bozulmasına neden oluyor. Yapılan davranış, kendi içinde düzenli ve dengeli bir formda olmadığı için, ilerleyen zamanla birlikte en hafifinden “suçluluk psikolojisi”ne neden oluyor. Neden suçluluk psikolojisi?

  Çünkü ne kadar sanal olursa olsun, herkes bal gibi biliyor ki yaptığı şey yasak ilişki. Buna bir anlamda zina da diyebilirsiniz. Günlük yaşamında “namus timsali” edalarıyla dolaşan bu kişiler, kendi sanal âlemlerinde ağızlarına bile almak istemedikleri kelimeleri kendilerine yakıştırdıklarının farkında… Bu nedenle bilinçaltı vicdan devreye giriyor ve “Sen ne yaptığının farkında mısın?” diyor. Üstelik muhatabının kim olduğunu bile bilmeden…

  Aslında bu, bir ruhsal bozukluktur. Böylelerinin en kısa zamanda tedavi olması gerekir. “–mış gibi” yaşamak, gerçekten koparak sanalda var olmaya gayret etmek, psikolojik bir sorunun varlığına işaret eder. Ve yitirilen değerlerin…

  İnsan kendisini harama götürecek meraklarından korumalı. Kendi nefsine zulmeden zalimlerden olmamaya özen göstermeli. Kendi sınırlarını belirlemeye çalışmalı. Sınırlarını zorlayacak veya kişiyi yanlışlık yaptığı duygusuna götürecek faaliyetlerden uzak durmalı. Çünkü insan bir kez bulaşınca, kendisini oradan kurtarması zorlaşıyor. En baştan sapmamaya gayret edin. Oturup kendinizi suçlamak yerine, dürtülerinizin aksine kürek çevirin yeter.

  anahtar kelimeler: hanımlar chat, kadınlar chat sohbet, hanım sohbet, hanım bayan chat sohbet, sesli kameralı sohbet chat odaları, hanımlar, sohbet odası, hanım sohbet chat, kadınlar chat sohbet, sesli görüntülü chat sohbet

 • Cep Telefon Sohbeti

  tarafından on 3 Ocak 2018 - 0 Yorumlar

  CEP TELEFON CHAT SOHBET ODALARI   Yepyeni ortamlarda gizemli sır tutmasını bilen sayfamızda ki sohbet odaları içerisine siz değerli ziyaretçilerimiz de cep telefonlarınız dan girerek canlı arkadaşlık ortamlarında yeni bir ortam bulabilirsiniz. Dilediğiniz saatlerde dilediğiniz günler içerisinde hemen hemen her anlarınızı eğlenceli bir şekilde gerçekleştire bileceğiniz böylesine güzel bir ortamda yapmanız gereken sadece sesli sohbet […]

 • Kameralı Cinsel Chat Sohbet

  tarafından on 26 Temmuz 2017 - 8 Yorumlar

  CİNSEL KAMERALI CHAT SOHBET ODALARI   Yetişkinlere yönelik olarak hazırlanan, çıplak bir şekilde de insanların sürekli olarak buraya girdiği en keyifli ortamlarda, sizlerde dilediğiniz zamanlarda yapmanız gereken sadece keyifli bir ortam sunduğumuz en güzel arkadaşlıkların yaşandığı böylesine keyifli bir ortamda yapmanız gereken sadece Cinsel Seks Sohbet Chat yapabileceğiniz bu güzel sayfa da daha önce hiç […]

 • Şikayet Et

  tarafından on 25 Temmuz 2017 - 2 Yorumlar

  Değerli Ziyaretçilerimiz !!! Sizlerde Sohbet sayfamız üzerinde keyifli zaman geçirdiğiniz zaman dilimi içerisinde, Yönetici / Yetkili / Kullanıcı / lar hakkında her han gibi bir şikayetiniz var ise ve dile getiremiyorsanız, dilediğiniz zamanlarda Nickinizi gizleyerek veya gizlemeden bu Mobil Sesli Sohbet sayfa üzerinden yorum atarak bizlere bildire bilirsiniz. Daha iyi bir hizmet için Şikayet/öneri kısmından bizlere 7/24 görüşlerinizi bildire bilirsiniz.   […]

 • Sesli Çet

  tarafından on 2 Ocak 2018 - 0 Yorumlar

  SESLİ MOBİLE ÇET SOHBET   Cep telefonlarınızdan kolaylıkla yepyeni arkadaşlıklar bula bileceğiniz ücretsiz ziyaretçi defterimiz üzerinden de siz değerli ziyaretçilerimiz için İSLAMİ ÇET sohbet odalarında ki yepyeni dini muhabbete katılabilir ve istediğiniz zamanlarda en çok merak ettiğiniz konuları da sayfamızda ki arkadaşlarınız ile paylaşarak tartışa bilirsiniz. Günün her saatinde siz değerli ziyaretçiler arasında istediğiniz anlarda […]

 • Elit Seviyeli Mobil Chat Sohbet Odaları

  tarafından on 28 Aralık 2017 - 0 Yorumlar

  SEVİYELİ ELİT SESLİ MOBİL SOHBET CHAT SAYFASI   En yeni arkadaşlık ortamlarında sizlerde canınız ne zaman bir arkadaş arar ise eğer Türkiye‘nin yeni ara yüzü olan sizlere her konuda sizlerle muhabbet ederek eğlenceli zamanlar geçirebileceğiniz en sıkı dostlukların yaşandığı Sohbetteyim ailesine hemen katılabilirsiniz. Sizler için hazırladığımız doyumsuz samimi arkadaşlıkların en özel nezih mekanlarda vücut bulduğu […]